Як ми повідомляли, Житомирська обласна рада виставила на гірничий аукціон територію Поліського природного заповідника, ухваливши відповідні рішення в кінці 20171.
Екологи ЕПЛ проаналізували ризики можливого видобутку корисних копалин у Пержанському родовищі. Відповіддю на всі питання є сама схема родовища2.
Вся територія родовища потрапляє до меж Поліського природного заповідника, а також частково – заказника «Микитче» та Регіонального ландшафтного парку «Словечанський кряж». Саме з цієї причини розробка родовища не велася до цього часу. Також, в минулому зазначена територія потрапила до зони розміщення радіаційного сліду від вибуху на ЧАЕС. Неможливість господарського використання території внаслідок радіаційного забруднення в минулому дозволила добитися створення тут однієї природоохоронної території з найвищим ступенем заповідності – Поліського природного заповідника3.
ЕПЛ та народний депутат І.Луценко звернулись до Генеральної прокуратури з вимогою невідкладного захисту заповідника.
Вже у січні 2018 року Прокуратура Житомирської області звернулась із позовами до Житомирського окружного адміністративного суду та скасування рішень обласної ради №864 від 02.11.2017 року (провадження №806/468/18) та №864 від 02.11.2017 (провадження №806/468/18).
На даний час в обох провадженнях судами прийняте рішення про забезпечення позову, тобто дія оскаржуваних рішень зупинена до прийняття судами остаточного рішення. Сьогодні дана ситуація є випадком найшвидшої відомої нам реакції органів прокуратури та судів на ново виявлену загрозу заповідним територіям.
Контакти:
Василюк Олексій
Еколог ЕПЛ
vasyluk@gmail.com