Про надходження кожного нового дельфіна, про їхнє народження та загибель у неволі дельфінарії повинні повідомити Держекоінспекцію України протягом доби. Таке повідомлення дельфінарії зобов’язані надати письмово із зазначенням даних зокрема про вид, стать, походження дельфіна, а також про дані електронного чіпування1. Ця вимога є обов’язковою і встановлена для обліку і ідентифікації дельфінів, які утримуються в неволі. Крім того, щороку Держекоінспекція повинна проводити інвентаризацію особового складу дельфінів, що утримуються дельфінаріями.
Проте, на практиці дельфінарії не подають згаданих вище повідомлень до ДЕІ України, а остання не проводить їхню інвентаризацію, що є одним з яскравих прикладів недієвості природоохоронного контролю. Через це відсутні не лише офіційні дані про кількість дельфінів, які утримуються в неволі, але й не можливо відслідкувати походження дельфінів, тривалість їхнього життя тощо.
Станом на сьогодні в Україні діє близько 15 дельфінаріїв. Кожен з них утримує від 3 до 6 дельфінів афалін. До прикладу, Харківський дельфінарій «Немо» утримує 4 особини2, Бердянський дельфінарій «Немо» – 33, Трускавецький дельфінарій «Оскар» – 64. За неофіційними даними в Україні в неволі утримують щонайменше від 40 до 60 дельфінів афалін. Проте, через те, що офіційний облік дельфінів не ведеться, точне число тих, які утримуються в неволі, не відоме, аналогічно як і невідомими залишаються факти заміни дельфінів новими особинами.
А ми нагадуємо Вам, що використання дельфінів афалін в комерційних цілях заборонене. Користуючись послугами дельфінаріїв, Ви фінансуєте незаконний бізнес.
Будьте гуманними, не відвідуйте дельфінарії та інші заклади, де утримують тварин в неволі, не фінансуйте незаконну діяльність та жорстоке поводження з тваринами! Не ставайте причиною зникнення тварин!
Наші контакти:
+380 32 225 76 82
office@epl.org.ua