Екологічна освіта є важливим напрямком діяльності ЕПЛ.
Метою даного напрямку діяльності є ознайомлення студентів з основними позиціями сучасного наукового дискурсу з актуальних еколого-правових проблем і формування ними свого власного погляду щодо взаємовідносин людини та довкілля, їхньої ролі у збереженні довкілля шляхом застосування правових механізмів та розбудові правової держави.
Даний напрямок включає наступні види діяльності ЕПЛ:
- дистанційна освіта: дистанційний курс з міжнародного екологічного права для юристів, який є дистанційною формою навчання через Інтернет, електронну пошту. 2010 року ЕПЛ планує проведення спеціального дистанційного курсу, присвяченого актуальним питанням екологічного права України та міжнародного екологічного права. Мета курсу – сформулювати навички та вміння працювати з нормативно-правовими актами, опанувати методику правового аналізу норм міжнародного екологічного права, сформулювати професійну правову культуру, навчити з’ясовувати і осмислювати сутність еколого-правових проблем, формулювати власні пропозиції щодо шляхів удосконалення правового регулювання екологічних суспільних відносин, найбільш ефективного застосування їх на практиці.
- літня школа права: щорічна професійна навчальна програма для юристів, котрі прагнуть отримати поглиблені знання, що стосуються правових аспектів охорони довкілля. Школа розрахована на студентів 4-5 курсу юридичних факультетів, котрі в майбутньому працюватимуть в галузях, пов’язаних з охороною навколишнього середовища. Мета літньої школи – навчити самостійно опрацьовувати навчально-нормативний матеріал і наукову літературу, узагальнювати та аналізувати практику використання екологічного законодавства з його різновидами, вивчаючи практичний досвід роботи ЕПЛ, навчити застосовувати здобуті знання у практичній правовій діяльності.
- виховання нового покоління юристів-екологів шляхом проведення еколого-правової практики для студентів різних вищих учбових закладів;
- клінічна програма з екологічного права для студентів юридичного факультету.