У ЗАКАРПАТТІ РОЗРОБЛЕНО ПЕРШУ РАЙОННУ СТРАТЕГІЮ АДАПТАЦІЇ ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ
Рахівський район – найвисокогірніший в області, там немає газу. Понад 77% території складають ліси. А саме природа найбільше реагує на зміни клімату.
Днями у рамках проекту “LOC-CLIM-ACT: місцеві дії щодо впливу кліматичних змін” відбувся ознайомчий семінар з питань адаптації до зміни клімату на місцевому рівні. Зокрема до участі у семінарі запросили представників лісгоспів, департаменту екології, спеціалістів цивільної оборони, водного господарства, органів місцевої влади та освітян Закарпатської області, для того, щоб представити питання зміни клімату в Україні та світі і тенденції щодо врахування цих питань у роботі державних органів.
«Зміни клімату та наслідки, які вони спричиняють, вразливість та адаптація до очікуваного впливу зміни клімату – головні питання проекту. Обговорювали їх на різному рівні. Тема проекту – нова та складна. За умов глобальної зміни клімату – вкрай актуальна. Роботу над проектом розпочали з оцінки поточної ситуації. Спільно з науковцями та партнерами розробили прогноз зміни кліматичних умов на території Рахівського району до 2050 року. Провели три тренінги для місцевих органів самоврядування. Два з них — на Рахівщині, один – в Мукачеві, — повідомила Наталія Волошина, експерт проекту, ГО «ФОРЗА». — У нас є ще два партнери, які розробляють власні стратегії адаптації для обраних територій. Словаччина обрала для запровадження проекту місто Кежмарок, в Україні пілотною територією є Рахівський район, а в Угорщині – регіон Бюкк-Мішкольц. Партнерські організації виступатимуть в якості мережі центрів, які ділитимуться досвідом та й надалі надаватимуть консультаційно-інформаційні послуги з питань зміни клімату».
Більше на: www.lesovod.org.ua/node/23945