а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Анонси та події

Показати анонси за

7 травня 2024 Відповідальність за порушення процедури оцінки впливу на довкілля у лісовій галузі: діяльність ДБР та можливі зміни

У низці документів, оприлюднених на інформаційних ресурсах ЕПЛ ми вже розповідали про жахливий вплив війни на лісові екосистеми, плановані зміни до політики у сфері сталого розвитку лісового господарства, важливості недопущення зростання кількості санітарних рубок, тощо. Із деякими із наших напрацювань можна ознайомитись за посиланнями: http://surl.li/skjbp , http://surl.li/skjcd , http://surl.li/skjcv , http://surl.li/skjes . Так, проведені нами…

Читати
3 травня 2024 ДБР проведе розслідування за зверненням ЕПЛ в рамках кримінального провадження щодо законності рубок рідколісся

15 березня 2024 року ЕПЛ звернулася до Офісу Генпрокурора та ДБР із зверненням, в якому просила провести перевірку законності здійснення рубок рідколісся державних підприєств “Надвірнянське лісове господарство”, “Вигодське лісове господарство”, “Осмолодське лісове господарство” та “Солотвинське лісове господарство” та у разі виявлення порушень, відкрити кримінальні провадження та притягнути винних осіб до відповідальності. Описані в зверненні скарги…

Читати
2 травня 2024 Звернення щодо необхідності внесення змін до Технічних вимог до експлуатації установок із спалювання відходів та установок із сумісного спалювання відходів

Громадські організації природоохоронного спрямування занепокоєні прийнятою 1.03.24р. редакцією Постанови КМУ «Про затвердження Технічних вимог до експлуатації установок із спалювання відходів та установок із сумісного спалювання відходів» №229, яка не тільки ставить під загрозу довкілля, створює серйозні ризики для здоров’я жителів, а також створює перешкоди в наближенні законодавства України до європейських директив у вказаній сфері. Вказані…

Читати
2 травня 2024 План відновлення Милівської громади через довкіллєву призму

Протягом повномасштабної фази війни десятки громад Сходу і Півдня України практично стерті з лиця землі, деякі постраждали менше, деякі перебувають в окупації, деякі, на щастя є деокупованими, втім перебувають в зоні активних чи можливих бойових дій. І всі ці постраждалі громади об’єднує одне: довготривалий процес відновлення довкілля до природного стану та відбудова інфраструктури, розробка плану…

Читати
1 травня 2024 Зелене відновлення замість декларацій. Законопроєкт “Про відновлення України” не витримує жодної критики

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України поширило проєкт Закону України “Про засади відновлення України”. Спершу варто вказати, що проєкт Закону «Про засади відновлення України» (надалі – Проєкт) не врегульовує співвідношення між національним планом відновлення України і планами відновлення областей та населених пунктів, що видається прогалиною. Регіональні і місцеві плани відновлення повинні розроблятися на основі…

Читати
27 квітня 2024 Касаційний суд захистив заКарпатське море

  24 квітня 2024 року Касаційний господарський суд ВС заслухав касаційну скаргу Громадської організації “Життя Дерев” на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими розірвано Договір №150 на право довгострокового тимчасового користування лісами від 30.06.2022 року, укладений між ГО “Життя Дерев” та ДП “Хустське дослідне господарство”. Даним договором, ТОВ “Життя Дерев” надано в користування лісову…

Читати
27 квітня 2024 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення про охорону біосферних заповідників

Гірський масив Свидовець, розташований на Закарпатті є важливою природною територією Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є важливим завданням для забезпечення екологічної рівноваги та збереження біорізноманіття регіону. Східна частина Свидовецького хребта входить до території Карпатського біосферного заповідника. Зведення туристичного комплексу «Свидовець» може призвести до негативного впливу на природні комплекси біосферного заповідника,…

Читати
26 квітня 2024 Задокументувати шкоду довкіллю: місія (не)можлива

Чи можлива місія «задокументувати шкоду довкіллю»? 25 квітня 2024 року команда ЕПЛ провела вебінар на тему “Задокументувати шкоду довкіллю: місія (не)можлива” для представників громадськості. В умовах катастрофічної шкоди довкіллю, що завдається йому внаслідок війни, обмеженості ресурсів органів державної влади та необхідності оперативного здійснення заходів із фіксації впливу війни на довкілля, роль експертної громадськості у документуванні…

Читати
26 квітня 2024 Зустріч зі студентами: захист довкілля та європейська інтеграція

Нещодавно керівниця юридичного відділу МБО “Екологія-право-людина” Мелень-Забрамна Ольга відвідала студентів Інституту права, психології та інноваційної освіти НУ “Львівська політехніка” із лекцією на тему: «Захист довкілля та європейська інтеграція».   Ольга розповіла про труднощі апроксимації законодавства України із законодавством ЄС в сфері захисту довкілля, про прогрес України в цьому напрямку та низку викликів, які слід ще…

Читати
25 квітня 2024 “Як зафіксувати шкоду, завдану довкіллю внаслідок воєнних дій?” Запрошуємо на семінар-тренінг

Шановні представники громадських організацій, обʼєктів ПЗФ та органів місцевого самоврядування! Одним із викликів сьогодення і нашим з вами моральним обов’язком є вжиття всіх можливих заходів для притягнення Російської Федерації до відповідальності за знищення унікальної української природи. Першим і ключовим кроком в цьому питанні є правильне документування (фіксація) шкоди, завданої довкіллю внаслідок військових дій. У таких…

Читати
Cторінка 1 із 225