а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

ЕПЛ: анонси та події

2 травня 2024 Звернення щодо необхідності внесення змін до Технічних вимог до експлуатації установок із спалювання відходів та установок із сумісного спалювання відходів

Громадські організації природоохоронного спрямування занепокоєні прийнятою 1.03.24р. редакцією Постанови КМУ «Про затвердження Технічних вимог до експлуатації установок із спалювання відходів та установок із сумісного спалювання відходів» №229, яка не тільки ставить під загрозу довкілля, створює серйозні ризики для здоров’я жителів, а також створює перешкоди в наближенні законодавства України до європейських директив у вказаній сфері. Вказані…

Читати
2 травня 2024 План відновлення Милівської громади через довкіллєву призму

Протягом повномасштабної фази війни десятки громад Сходу і Півдня України практично стерті з лиця землі, деякі постраждали менше, деякі перебувають в окупації, деякі, на щастя є деокупованими, втім перебувають в зоні активних чи можливих бойових дій. І всі ці постраждалі громади об’єднує одне: довготривалий процес відновлення довкілля до природного стану та відбудова інфраструктури, розробка плану…

Читати
27 квітня 2024 Касаційний суд захистив заКарпатське море

  24 квітня 2024 року Касаційний господарський суд ВС заслухав касаційну скаргу Громадської організації “Життя Дерев” на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими розірвано Договір №150 на право довгострокового тимчасового користування лісами від 30.06.2022 року, укладений між ГО “Життя Дерев” та ДП “Хустське дослідне господарство”. Даним договором, ТОВ “Життя Дерев” надано в користування лісову…

Читати
27 квітня 2024 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення про охорону біосферних заповідників

Гірський масив Свидовець, розташований на Закарпатті є важливою природною територією Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є важливим завданням для забезпечення екологічної рівноваги та збереження біорізноманіття регіону. Східна частина Свидовецького хребта входить до території Карпатського біосферного заповідника. Зведення туристичного комплексу «Свидовець» може призвести до негативного впливу на природні комплекси біосферного заповідника,…

Читати
26 квітня 2024 Задокументувати шкоду довкіллю: місія (не)можлива

Чи можлива місія «задокументувати шкоду довкіллю»? 25 квітня 2024 року команда ЕПЛ провела вебінар на тему “Задокументувати шкоду довкіллю: місія (не)можлива” для представників громадськості. В умовах катастрофічної шкоди довкіллю, що завдається йому внаслідок війни, обмеженості ресурсів органів державної влади та необхідності оперативного здійснення заходів із фіксації впливу війни на довкілля, роль експертної громадськості у документуванні…

Читати
26 квітня 2024 Зустріч зі студентами: захист довкілля та європейська інтеграція

Нещодавно керівниця юридичного відділу МБО “Екологія-право-людина” Мелень-Забрамна Ольга відвідала студентів Інституту права, психології та інноваційної освіти НУ “Львівська політехніка” із лекцією на тему: «Захист довкілля та європейська інтеграція».   Ольга розповіла про труднощі апроксимації законодавства України із законодавством ЄС в сфері захисту довкілля, про прогрес України в цьому напрямку та низку викликів, які слід ще…

Читати
Переглянути всі анонси та події

Екоаналітика

30042024_1
Нові технічні вимоги до спалювання сміття: стандарти безпеки чи “діоксинова” в’язниця?

1 березня 2024 року Кабінету Міністрів України затвердив Технічні вимоги до експлуатації установок із спалювання відходів та установок із сумісного спалювання відходів. Дані Технічні умови базуються на статті 39 Закону “Про управління відходами”, яка регулює умови будівництва та експлуатації установок спалювання відходів та установок сумісного спалювання відходів. Технічні умови частково дублюють положення даної статті, а…

Читати
im28042024_1
Управління відходами руйнації війни в Україні. Актуальні практики та необхідні зміни

Прифронтові та деокуповані громади різною мірою постраждали від війни. Київська область зіштовхнулася з наслідками інтенсивних боїв та мінувань; Харківська область найбільше постраждала від обстрілів з РСЗВ та ракетних ударів; Херсонська область зазнала руйнувань не лише безпосередньо від бойових дій, але й від підтоплення внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС. У громадах було зруйновано або пошкоджено житлові…

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

2 травня 2024 Програма комплексного відновлення: порядок розроблення та затвердження.

Військова агресія Росії проти України зумовила необхідність змінити підхід не лише до планування розвитку наших громад, але й в першу чергу спрямувати увагу на необхідність відновлення тих територій, які зазнали значного впливу в наслідок військових дій та міграційних процесів. Відтак в законодавство було внесено ряд змін, якими передбачено необхідність розроблення та впровадження програм комплексного відновлення…

Читати
30 квітня 2024 МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗБИТКІВ ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ТА ЇХНІХ КОМПОНЕНТІВ

Висвітлено методику розрахунку екологічних збитків природних екосистем з урахуванням затрат на їх відновлення, що ґрунтується на оцінці підтримуючих та регулюючих екосистемних послуг. Така оцінка полягає у поетапному перерахунку показників біомаси (об’єму, запасів) через показники енергії, вартості умовного палива з урахуванням витрат на забезпечення трофічної, ґрунтотворної та кліматорегулюючої функцій екосистем. Наведено відповідні формули розрахунків залежно від…

Читати
19 квітня 2024 Зруйнована інфраструктура водопостачання та водовідведення на Сході та Півдні України

Ця публікація досліджує питання пошкодження російськими військами інфраструктури водопостачання та водовідведення східних та південних регіонів України, зокрема, прифронтових та тимчасово окупованих громад. Дослідження спрямоване на з’ясування обставин руйнування об’єктів водопостачання та водовідведення, огляд ситуації із питною водою в окремих громадах та виявлення потенційних екологічних загроз. Значна увага приділена тому, як громади намагаються зарадити кризі та…

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
    clinic5
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії