а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

ЕПЛ: анонси та події

19 липня 2025 Звернення правозахисних організацій, членів Ініціативи “Трибунал для Путіна”, щодо кримінального переслідування Віталія Шабуніна

Днями Державне бюро розслідувань (надалі – ДБР) оголосило Віталію Шабуніну підозру у вчиненні двох злочинів – “ухилення від несення військової служби” та “шахрайство” за відповідно ч. 4 ст. 409 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Із самого початку цієї кримінальної справи ДБР вдалися до ряду грубих процесуальних порушень. За своїм статусом Віталій Шабунін…

Читати
16 липня 2025 Озеро Вулик: маленький острівець біорізноманіття посеред кам’яних джунглів

Знайомтеся, це мабуть найменше озеро в Києві – озеро Вулик у Дарницькому районі. Площа його водяної поверхні (на око) 7-9 соток, навіть гектару немає. Вуликом його називають мабуть через те, що попри свій маленький розмір, на його глибині, на березі та поверхні вирує життя – птахи, жаби, тритони, комахи, малі гризуни, дрібна риба. Хоча, здається,…

Читати
16 липня 2025 Заява щодо неприпустимості ліквідації окремого Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів України

Україна, на жаль, є однією із найбільш вразливих до довкіллєвих загроз країн Європи. Ми живемо в умовах війни, яка вже завдала довкіллю катастрофічної шкоди: тисячі гектарів забруднених земель, знищення природоохоронних територій, заміновані ліси, забруднені річки, зруйнована інфраструктура моніторингу та контролю. Зростають ризики для життя мільйонів громадян. У такій ситуації держава має не зменшувати екологічну інституційну…

Читати
8 липня 2025 Шотландія на шляху до криміналізації екоциду: представлено відповідний законопроєкт

Раніше ми вже розповідали про ініціативу щодо криміналізації екоциду у Шотландії. Ознайомитися з попередньою публікацією ЕПЛ можна за посиланням: https://surl.lu/nxgtls. 29 травня 2025 року у парламенті Шотландії було представлено законопроєкт «Ecocide (Scotland) Bill», що передбачає запровадження кримінальної відповідальності за екоцид, тобто серйозну, тривалу або незворотну шкоду довкіллю, завдану навмисно або через грубу недбалість. Ініціаторка законопроєкту,…

Читати
5 липня 2025 Дайджест євроінтеграційних процесів України у сфері захисту довкілля червень 2025

У цьому дайджесті ми прагнемо висвітлити ключові аспекти імплементації acquis ЄС у сфері охорони довкілля та кліматичної політики відповідно до зобов’язань України у межах розділу 27 “Зміна клімату та довкілля”. Проаналізовано нормативно-правові акти, які спрямовані на гармонізацію національного законодавства з європейськими стандартами, а також висвітлено досягнення, актуальні виклики та перспективні напрями подальшого вдосконалення екологічної політики…

Читати
5 липня 2025 Екоревізор квітень – червень

Розпорядження Кабінету Міністрів України “Деякі питання утворення державної наукової установи “Інститут екологічного відновлення та розвитку України” від 04 квітня 2025 р. № 301-р Даним розпорядженням КМУ погодився з пропозицією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів щодо утворення державної наукової установи “Інститут екологічного відновлення та розвитку України” з віднесенням її до сфери управління зазначеного Міністерства, реорганізувавши…

Читати
Переглянути всі анонси та події

Екоаналітика

im080725_1
Розбір польотів: діяльність ліцензіата ТОВ “А-ЕНЕРГО”

Продовжуємо знайомити вас із тими щасливими суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами від Міндовкілля за новими правилами.

Читати
im070725_1
Позиція представників екологічного руху України щодо стану справ із просуванням довкіллєвих реформ до четвертої Конференції з питань відновлення України, 2025 (Рим)

Напередодні початку четвертої Міжнародної конференції з відновлення України, яка відбудеться 10-11 липня у Римі, ЕПЛ спільно з іншими представниками екоспільноти України, підготували позиційний документ щодо щодо стану справ із просуванням довкіллєвих реформ. У ньому йдеться про успіхи й недопрацювання у сфері євроінтеграційних реформ охорони довкілля.

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

10 червня 2025 Скільки в Україні лісів? Частина 2/2.

  Якщо порівнювати загальні площі лісового фонду, то тут Україна може дати фору багатьом європейським невеликим державам, за рахунок загальної власної площі. Тут не враховані втрати за період 2022-25 рр, спричинені воєнними діями, пожежами, рубками тощо. Сьогодні називаються різні цифри-врати лісового покриву від воєнних дій. Від 100 тис га до 1,5 млн га і більше….

Читати
9 червня 2025 Скільки в Україні лісів? Частина 1/2

  Якщо співставити площу держави з площею лісів у відсотках, то у порівнянні з іншими європейськими країнами, в Україні лісів не багато. Наведені цифри – не абсолютні, але дають уявлення про “лісову мапу Європи”, в яку в майбутньому інтегрується Україна з власним “багажем”. Це дані на період до початку великої війни в Україні, від Євростату…

Читати
27 травня 2025 ЗАХИСТ ПОЛОНИНИ РУНА – ОСКАРЖЕННЯ БУДІВНИЦВА ВЕС

Регіон: Закарпатська область, урочище полонина Руна, за межами с. Тур’є-Ремети, Ужгородського району. Суть справи: Захист біорізноманіття пропонованої до Смарагдової мережі території, захист права громадськості на належне планування територій та участь у прийнятті рішень, що впливають на довкілля. Суть проблеми: Тур’є-Реметівська сільська рада затвердила ДПТ, який передбачає будівництво 30 вітроелектроустановок (ВЕУ) на полонині Руна — гірській…

Читати
27 травня 2025 Захист Винниківського лісу та екологічних прав жителів м.Винники від розбудови відпочинкового комплексу “Емілі резорт”

  Справа:  оскарження Ухвали ЛМР від 12.09.24р. про затвердження Детального плану території у районі вул. Забави, вул.Б.Хмельницького у м. Винники, за зверненням ТОВ «Емілі резорт».  Регіон: м.Винники, Львівська ТГ, Львівська обл. Суть справи: Депутати ЛМР на сесії 12 вересня 2024 року затвердили Детальний план території у районі вул. Забави, вул.Б.Хмельницького у м. Винники, за зверненням ТОВ…

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
    clinic5
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії