а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

ЕПЛ: анонси та події

3 червня 2023 Прес-конференція «Регіональна оцінка втрат та впливів російсько-української війни на об’єкти ПЗФ Північно-Західного Причорномор’я»

30 травня фахівці ЕПЛ взяли участь у прес-конференції «Регіональна оцінка втрат та впливів російсько-української війни на об’єкти ПЗФ Північно-Західного Причорномор’я» в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті за участі українських та болгарських ЗМІ. Конференція узагальнювала факти, зібрані в рамках спільної експедиції МБО «Екологія-Право-Людина», фахівців Чорноморського відділення Української екологічної академії наук та Інституту екології в рамках проекту «Разом…

Читати
1 червня 2023 Право на безпечне довкілля: Верховний Суд підтверджує право на судовий захист

У суспільстві, де розвиток міст і забудова територій стають невід’ємною частиною нашого життя, виникає необхідність забезпечення балансу між господарськими інтересами та охороною довкілля. Часто прийняття рішень щодо містобудівних проєктів породжує суперечності та конфлікти між різними сторонами. Однак, чи може особа виступати як суб’єкт права на позов у ситуації, коли порушується її право на безпечне довкілля?…

Читати
1 червня 2023 Що не так із наміром КМУ скасувати «неактуальні інструменти державного регулювання у довкіллєвій сфері»?

Проєктом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо скасування неактуальних інструментів державного регулювання у довкіллєвій сфері» (надалі – Проєкт) пропонується внести зміни до постанови КМУ «Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення»…

Читати
1 червня 2023 Дайджест “Надрокористування і охорона надр” (30 травня 2023 р.)

1. Державна служба геології та надр, спільно з європейськими партнерами, обговорили “дорожню карту” співпраці на 2023 рік. Серед першочергових визначених на нараді завдань є скасування обмежень доступу до інформації про обсяги запасів критичної сировини в Україні, розробка з європейськими колегами модельної угоди про розподіл продукції для ділянок надр із покладами критичних і стратегічних корисних копалин…

Читати
31 травня 2023 СЕО: інструмент сталого розвитку територіальних громад у післявоєнний період

  23, 24 та 26 травня 2023 року відбулись тренінги на тему: “Стратегічна екологічна оцінка (СЕО): інструмент сталого розвитку територіальних громад у післявоєнний період”, які проводились Міжнародною благодійною організацією “Екологія-Право-Людина” для активних представників територіальних громад. Тренінг для представників територіальних громад з Чернігівської, Сумської, Полтавської, Харківської та Кіровоградської областей проводився – 23 травня 2023 року, а…

Читати
29 травня 2023 Результати виїзду ЕПЛ до Зноб-Новгородської громади

Минулого тижня команда ЕПЛ відвідала низку громад Сумської та Чернігівської області, які були деокуповані минулого року і які і донині потерпають від постійних обстрілів. Метою поїздки було вивчення стану впливу воєнних дій на довкілля. Члени команди відвідали і Зноб-Новгородську територіальну громаду. Зноб-Новгородська селищна територіальна громада розташовується на крайній півночі Сумської області, у Шосткинському районі. Завдяки…

Читати
Переглянути всі анонси та події

Екоаналітика

im29052023_1
Війна у Косово: екологічні аспекти й наслідки для довкілля

Ситуація із незаконним вторгненням військ рф до України не є новою в історії відносин між державами, такі акти агресії вже неодноразово відбувалися в минулому столітті і створені міжнародні органи, покликані забезпечувати міжнародну безпеку і мир на планеті, вживати різні заходи для покарання держав, винних в незаконній агресії та знеохочення інших держав порушувати мир та спокій…

Читати
im22052023_1
Яку саме шкоду, завдану довкіллю, можна стягнути з російської федерації у судовому порядку. Які напрямки охоплює термін «шкода завдана довкіллю»?

Вже другий рік поспіль Україна живе в режимі повномасштабної війни, яку розпочала російська федерація. Всім нам доводиться з сумом спостерігати, як через збройну агресію завдається руйнівна шкода українському довкіллю, знищуються цілі екосистеми, які формувались сотні й тисячі років, рідкісні оселища та різноманіття видів флори і фауни. Оскільки збройна агресія російської федерації проти України досі триває,…

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

2 червня 2023 Збереження територій NATURA-2000 з досвіду Польщі

  28 квітня відбулася зустріч спеціалістів польської природоохоронної організації Fundacja Frank Bold1 з представниками ЕПЛ. Юристи організації розповіли про систему управління та законодавчу базу мережі NATURA-2000, а також різні геоінформаційні бази даних. На сайті Генеральної дирекції з охорони довкілля наявний спеціальний геопортал з інформацією про природоохоронні території https://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/ На ньому можна побачити дані про всі…

Читати
26 травня 2023 Збереження ПЗФ України і захист біорізноманіття

Справа: Ташлицька Гідроакумулююча Електростанція (Ташлицька ГАЕС) Регіон: Україна, Миколаївська область, місто Южноукраїнськ. Суть справи: дотримання права громадян на сприятливе та безпечне для життя довкілля; збереження ПЗФ України і захист біорізноманіття. Сторони: мешканці м. Миколаїв та Миколаївської області, Регіональний ландшафтний парк “Гранітно-степове побужжя” ДП НАЕК “Енергоатом,” Південно-Українська атомна електростанція, Міністерство палива та енергетики України, Міністерство охорони…

Читати
26 травня 2023 Захист особливо цінного масиву Свидовця

Регіон: Закарпатська та Івано-Франківська області Суть справи: Захист особливо цінної території, льодовикових озер, об’єкта Смарагдової мережі, водно-болотних угідь від забудови гірськолижним туристичним комплексом «Свидовець» Суть проблеми: У травні 2017 року Рахівська та Тячівські РДА прийняли розпорядження, якими затвердили детальний план території та визначили функціональне призначення близько 14 тис. га під рекреаційне використання, з них під забудову до…

Читати
26 травня 2023 Збереження ПЗФ України і захист біорізноманіття

Збереження ПЗФ України і захист біорізноманіття Справа: Ташлицька Гідроакумулююча Електростанція (Ташлицька ГАЕС) Регіон: Україна, Миколаївська область, місто Южноукраїнськ. Суть справи: дотримання права громадян на сприятливе та безпечне для життя довкілля; збереження ПЗФ України і захист біорізноманіття. Сторони: мешканці м. Миколаїв та Миколаївської області, Регіональний ландшафтний парк “Гранітно-степове побужжя” ДП НАЕК “Енергоатом,” Південно-Українська атомна електростанція, Міністерство…

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
    clinic5
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії