а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

ЕПЛ: анонси та події

24 січня 2025 Подяка за співпрацю в збереженні природи

Більше професіоналів у галузі збереження довкілля! Вітальна записка з сумної нагоди – звільнення за власним бажанням зі своєї посади першої заступниці міністра охорони довкілля пані Олени Крамаренко. Пані Олено! Були раді співпрацювати з Вами протягом тих багатьох років, коли Ви обіймали різні важливі посади у Державній екологічній інспекції України та Міністерстві екології і природних ресурсів…

Читати
23 січня 2025 Що треба знати, якщо Ви здійснюєте збір доказів впливу війни на довкілля? Частина 9

Для того, аби сформувати більш повне розуміння особами, які здійснюють збір доказів впливу війни на довкілля, процесу доказування у межах цивільних та кримінальних справ розглянемо регулювання у Кримінальному процесуальному кодексі України (далі – КПК України) та Цивільному процесуальному кодексі України (далі – ЦПК України) питання оцінки доказів. Так, відповідно до частини 1 статті 94 КПК…

Читати
23 січня 2025 Як ініціатива мешканців стала прикладом боротьби за чисте довкілля

У невеликому селищі Київської області вже понад десять років у межах приватної житлової забудови діє коров’яча ферма, де утримується понад 20 голів великої рогатої худоби (далі – ВРХ). Це кількість, яка дозволяє віднести господарство до селянсько-фермерських. Мешканці сусідніх домоволодінь почали стикатися з низкою проблем: збільшення кількості мух, сильний сморід і забруднення прилеглої території. Конфлікти між…

Читати
22 січня 2025 Рішення на захист Карпат: Міндовкілля ставить на паузу забудову полонини Руна

Протистояння навколо Полонини Руна, одного з найцінніших природних куточків Закарпаття, триває. Раніше ми розповідали про те, що територія полонини є об’єктом спроб забудови вітровою електростанцією в складі 30 вітряків (ВЕС), що викликало хвилю суспільного обурення та судові позови. Важливе рішення у цій боротьбі ухвалило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, яке зупинило розгляд документів…

Читати
21 січня 2025 Законопроєкт про відповідальність керівників підприємств-забруднювачів планують прийняти у Шотландії

Пропозиції щодо нового закону, який передбачає позбавлення волі керівників великих забруднювачів на строк до 20 років, здобули достатню підтримку серед членів Парламенту Шотландії у грудні 2024 року. Проєкт закону про запобігання екоциду, запропонований депутаткою Шотландського Парламенту Монікою Леннон1, має підтримку представників різних політичних партій, що дозволяє його винесення на повноцінний розгляд Парламенту вже у наступному…

Читати
10 січня 2025 ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПЕРЕМОЖЦЯ ВІДКРИТОГО ТЕНДЕРУ ІЗ ЗАКУПІВЛІ ПОСЛУГИ ПРОВЕДЕННЯ ФІНАНСОВОГО АУДИТУ ДІЯЛЬНОСТИ МІЖНАРОДНОЇ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЕКОЛОГІЯ – ПРАВО – ЛЮДИНА» (ЕПЛ) У 2024 РОЦІ

  ЕПЛ (надалі – Організація) для підвищення якості і прозорості своєї фінансової діяльності та з метою дотримання антикорупційної політики Організації провела відкритий тендер на закупівлю послуги з проведення фінансового аудити діяльности організації у 2024 році. Переможцем відкритого тендеру тендерним комітетом визнано Товариство з обмеженою відповідальністю “Аудиторська компанія “Ю УЙЧ УАЙ ПРОСТІР ЛТД”. Цей учасник тендеру,…

Читати
Переглянути всі анонси та події

Екоаналітика

im191124_3
Проблема екоциду через призму російського вторгнення в Україну: правовий вимір

Резюме. Проблема екоциду в умовах війни. Повномасштабне вторгнення Росії спричинило руйнівний вплив на довкілля в Україні, включаючи знищення біорізноманіття, забруднення ґрунтів, вод та повітря, а також втрату таких унікальних екосистем. Обсяги шкоди свідчать про необхідність кваліфікації цих дій як екоциду.

Читати
im187724_2
«Закон про дрова», або як побачити за дровами ліс?

Останні кілька днів засоби масової інформації і соціальні мережі буквально вибухнули повідомленнями про те, що в Україні зберігання дров без документів потягне кримінальну відповідальність. На превеликий жаль, законопроект, який мав на меті запобігти незаконним вирубкам українських лісів і забезпеченню невідворотності покарання крадіїв лісу, став подвійною жертвою: – по-перше, жертвою низької культури нормотворчості окремих народних депутатів;…

Читати

Про нас

ЕПЛ – правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини.

Читати

ЕПЛ є членом:

Оновлені документи на сайті ЕПЛ

9 січня 2025 ОСКАРЖЕННЯ ЗМЕНШЕННЯ СЗЗ ПТАХОФЕРМИ НА 1 МЛН. КУРЕЙ БРОЙЛЕРІВ

Справа: про визнання протиправним та скасування висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Регіон: Україна, Львівська обл. Суть справи:  За межами с. Лани, поблизу житлових будинків місцевих мешканців планується будівництво птахофабрики потужністю 1 млн. курей блойлерів. 20.10.2023 року рішенням № 170 виконавчий комітет Бібрської міської ради рекомендував для оприлюднення та винесення на громадське обговорення Детальний план території та…

Читати
8 січня 2025 Відшкодування РФ близько 5 млрд шкоди, завданої НПП «Камянська Січ»

  Справа: про стягнення з Російської Федерації в особі Міністерства закордонних справ Російської Федерації на користь держави Україна в дохід Державного бюджету України шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу НПП «Кам’янська Січ» внаслідок збройної агресії, в сумі 4 921 190 250 грн. 15 коп. Регіон: Україна, Херсонська обл. Суть справи: Як відомо, 24.02.2022 року Російська Федерація…

Читати
4 січня 2025 Прогрес України на шляху до ЄС: підсумки року з точки зору ОГС (моніторинг виконан ня рекомендацій Європейської Комісії відповідно до Звіту з розширення — 2023, в галузі довкіллєвих та кліматичних завдань)

Аналітичний документ розроблено в межах ініціативи «На шляху до ЄС у сфері довкілля: аналіз прогресу України з виконання рекомендацій Звіту Єврокомісії у рамках пакету про розширення», яку впроваджують члени Робочої групи 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Документ розраховано на фахівців з екологічної та кліматичної політики Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів…

Читати

Ми в соціальних мережах:

Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина" (колишній БФ "Екоправо-Львів") – міжнародна благодійна неурядова організація, заснована у 1994 році з метою надання допомоги у захисті екологічних прав фізичним та юридичним особам, сприяння розвитку природоохоронної справи, екологічної освіти, науки та культури.

Календар створення організації

  • 1994 р.
    24 березня – заснування Благодійного фонду «Екоправо – Львів».
    clinic5
  • 1994 р.
    14 жовтня – створення “Центру громадської екологічної адвокатури” спільно з АBA/CEELI.
  • 1994 р.
    1994

    -Заснування еколого-правової бібліотеки БФ «Екоправо-Львів».

    -Конференція Асоціації екологічного права Східної Європи та СНД.

    -Конференція Всесвітнього альянсу екологічного права.

  • 1995 р.
    1995

    – Червень – Заснування періодичного видання “Вісник екологічної адвокатури”.

    – Організація штаб-квартири “Міжнародного альянсу екологічного права в Україні” на базі БФ «Екоправо-Львів».

  • 1998 р.
    1998

    Участь у процесі підписання, ратифікації та імплементації Оргуської конвенції а рмаках загальноєвропейського проекту “Двері в демократію”.

  • 2001 р.
    ЕПЛ стала штаб-квартирою Асоціації Гута.
  • 2002 р.
    2002

    – Заснування першої в Україні юридичної клініки екологічного права, для підготовки юристів-практиків.

    – Обрання президента ЕПЛ віце головою Комітету з дотримання “Конвенції можливості доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань, що стосуються довкілля”.

    – Початок впровадження Оргуської конвенції в Україні.

  • 2003 р.
    2003

    – Проведення симпозіум для суддів Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

    – Організація зустрічі Керівного комітету комісії екологічного права МСОП.

    – Проект “Сприяння адаптації екологічного права ЄС в Україні”.

  • 2003 р.
    2003

    – Присвоєння звання ”Центр правової досконалості” ЕПЛ, Міжнародним Союзом Охорони Природи (МСОП).

    – Налагодження співпраці з Секретаріатами Конвенції Еспо, Рамсарської, Дунайської, Боннської конвенцій та Рамкової конвенції ООН про зміну клімату з метою збереження біорізноманіття.

  • 2004 р.
    2004

    – Проект “Розвиток центру екологічної адвокатури”.

    – Проект “Аналіз можливостей реалізації програми оцінювання екологічної діяльності та оприлюднення інформації”.

  • 2004 р.
    2004

    – Розпочата підтримка Центру громадської екологічної адвокатури фондом DOEN.

    – Розпочата інституційна підтримка фонду Чарльза Стюарта Мотта.

  • 2005 р.
    2005

    – 25 листопада перейменування БФ «Екоправо – Львів» на МБО «Екологія – Право – Людина» (ЕПЛ).

    – Проект ”Обстоювання доступу до екологічної інформації”.

  • 2006 р.
    2006

    Представник ЕПЛ отримав екологічну премію Голдмана за стратегічну справу організації «Дунай – Чорне море».

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Санітарно-захисні зони, ядерна безпека і зміна клімату” за підтримки Сігрід Раузінг Траст

    – Проект “Доступ до екологічної інформації в Україні: досвід неурядових організацій та державних органів”.

  • 2007 р.
    2007

    – Проект “Зміцнення участі громадськості в екологічних справах шляхом ведення стратегічних судових справ”.

    – Проект “Покращення доступу до правосуддя в екологічних справах шляхом громадського моніторингу судів”.

  • 2008 р.
    2008

    – Заснування журналу «Екологія. Право. Людина».

    – Проект “Утилізація токсичних пестицидів на території Львівської області в басейнах транскордонних рік Сан та Західний Буг”.

  • 2009 р.

    – Проект “Громадський моніторинг судових справ, які стосуються екологічних прав людей, у Львівській та Тернопільській областях”.

    – Проект “Нові правові інструменти для контролю над викидами забруднюючих речовин”.

  • 2009 р.
    2009

    – Проект “Стимулювання реалізації права на доступ до інформації, якою володіє держава”.

    – Розпочата підтримка ЕПЛ Інститутом відкритого суспільства (Будапешт)

  • 2010 р.
    2010

    – Проект “Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів”.

    – Проект “Стимулювання української громадськості до участі у реалізації Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

  • 2010 р.
    2010

    – Виграш судової справи в Європейському суді з прав людини.

    – Проект “Правовий захист екологічних прав громадян”.

    – Вхід в Робочу групу «Енвінт» та РГ3 Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Інформування та активізація участі громадськості у формуванні Національного плану дій щодо Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону”.

    – Проект “Покращення правових передумов та активізація громадськості для захисту екологічних прав громадян”.

  • 2011 р.
    2011

    – Проект “Створення передумов для ефективного застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» у сфері охорони довкілля”.

    – Проект “Участь громадськості і прозорість у питаннях ядерної безпеки”.

  • 2011 р.
    2011

    – Вступ у Всесвітню кліматичну мережу (CAN).

    – Вступ у ANPED.

    – Вступ у мережу Ініціативи доступу до інформації (TAI).

  • 2012 р.
    2012

    Координування написання Щорічної доповіді «Громадська оцінка екологічної національної політики» за 2003-2012-ті роки

  • 2013 р.
    2013

    – Набуття членства в Академії екологічного права Міжнародного союзу охорони природи.

    – Проект “Обстоювання європейських стандартів оцінки впливу на навколишнє природне середовище в Україні”.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект “Покращення регулювання екологічної складової регіональних програм у Львівській області”.

    – Підпис угоди зі Шведською агенцією з міжнародного розвитку для підвищення організаційної спроможності ЕПЛ та надання підтримки організації.

  • 2013 р.
    2013

    – Проект з розвитку стратегічного судового захисту в Україні.

    – Заснування Екоправової Національної Платформи.

    – Проект “Зміцнення демократії участі для ефективної охорони довкілля”.

    – Створення мережі центрів безкоштовної еколого-правової допомоги в Україні.

  • 2014 р.
    2014

    – Відкриття офісу в Києві.

    – Міжнародний симпозіум “Права людини та довкілля в новій Україні: в честь професора Світлани Кравченко”.

    – Відкриття екологічної клініки для студентів-екологів.

  • 2014 р.
    2014

    – Розробка першої версії інформаційно-аналітичної системи екологічної інформації.

    – Вступ до Європейського екологічного бюро (EEB).

  • 2015 р.
    2015

    – Початок реалізації проектів за фінансової підтримки FOSI, TTF, USAID.

    – Відродження Асоціації юристів – екологів Центрально-Східної Європи та Кавказу “Гута”.

  • 2015 р.
    2015

    – Розробка курсу із захисту екологічних прав для суддів.

    – Створення on-line еколого-правової бібліотеки.

    – Співавторство проекту Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  • 2016 р.
    Розробка on-line курсу з міжнародного екологічного права.
  • 2017 р.
    Створення Українського центру екологічної політики та дії