Алгоритм роботи над планами та програмами відновлення: Оцінка поточного стану довкілля. Провести всебічну оцінку екологічного стану територій, які постраждали від війни. Включає в себе аналіз забруднення ґрунтів, водних ресурсів, повітря, стану флори та фауни, а також оцінку зруйнованих екосистем. Інвентаризація завданих збитків. Здійснити інвентаризацію завданих екологічних збитків, зокрема збитків від забруднення, знищення природних ресурсів, зруйнованих…
Шкода, нанесена воєнними діями довкіллю, становить серйозну загрозу життю та здоровʼю громадян України та природним екосистемам. Вкрай важливим є вивчення, ідентифікація та врахування всіх ризиків та загроз під час розроблення планів та програм відновлення та здійснення відповідних заходів. Екологічна безпека відіграє важливу роль в збалансованому розвитку регіонів та забезпеченні сприятливих умов для проживання громадян. Водночас…
В умовах воєнного стану особливої уваги приділяється забезпеченню екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги і мінімізація негативного впливу на довкілля вибухонебезпечних предметів, їхнього знешкодження, видалення, знищення та утилізація є пріоритетними у державній політиці України. Як встановлено підпунктом 8 пункту 5 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р….
У квітні 2024 року у ВРУ було зареєстровано проєкт Закону про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції (https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43948) за номером №11146 від 03.04.2024р. Головний комітет – Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг вже надав висновок від 17.06.24 р., яким вирішив включити до порядку…
За час повномасштабної збройної агресії РФ проти України стала досить гострою проблема забезпечення екологічної безпеки під час здійснення розмінувань територій, очищення територій від військової техніки, зброї та вибухонебезпечних предметів. За даними ДСНС України станом на квітень 2024 року, близько 156 тисяч квадратних кілометрів території України наразі є потенційно небезпечними через можливе замінування внаслідок збройної агресії…
Проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення лісових відносин” 11318 від 04.06.2024 Проєкт Закону розроблено з метою врегулювання у Лісовому кодексі України, Земельному кодексі України та інших законах України питань законодавчого закріплення основних положень лісовпорядкування, що забезпечать стале, прозоре та відповідальне використання лісів та лісових ресурсів, врегулювання питань функціонування…
Постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України” № 505 від 03.05.2024 року. Метою Постанови є приведення Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у відповідність до вимог нещодавно введеного в дію Закону…
Формування бачення ефективного притягнення до міжнародно-правової відповідальності за завдання шкоди довкіллю під час війни.
Україна хоче вступити до клубу цивілізованих країн і стати членом ЄС. Для того, щоб ці наміри здійснилися, необхідно відповідати всім критеріям та вимогам цієї спільноти. Неможливо обирати, які саме критерії подобаються, і тому ми будемо їх виконувати, а які не подобаються, і тому їх ігнорувати. Надання пріоритетності та забезпечення наскрізності екологічної складової сталого розвитку є…
Люди руйнують довкілля під час ведення воєн та здійснення господарської діяльності, не несучи за це належної відповідальності. Коли виникає потреба притягнути винних у нищенні довкілля до відповідальності, як на державних, так і на міжнародному рівнях – виникає більше питань ніж відповідей. Чим масштабніша шкода природі, тим більша ймовірність уникнення покарання.
З 30 квітня по 30 травня 2024 року тривало громадське обговорення проєкту Концептуальної записки, що визначає сферу відступів від правил оцінки впливу на довкілля (ОВД) та стратегічної екологічної оцінки (СЕО), розробленої Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів на виконання рекомендацій Європейської комісії, представлених у звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023…
Якщо для Вас важливе свіже повітря, чисті водойми, первозданні зелені ліси та Карпатські гори – підтримайте нашу діяльність, щоб ми продовжили рятувати довкілля для наших дітей