полісі бріф про регулювання чисельності безпритульних тварин
Прогулюючись вулицями міст кожен з нас неодноразово зустрічав зграї собак, а поблизу входів та вікон підвальних приміщень, цокольних поверхів будівель, – котів. Деякі з цих тварин мають нашийники чи спеціальні кліпси на вухах. Проте вони знаходяться в громадських місцях без власників чи осіб, які доглядають за ними. Всі ці тварини є безпритульними. Залишившись самотніми на вулицях, вони страждають від негоди та голоду. Бродячи у пошуках їжі, ці тварини часто стикаються із жорстокістю людей, а їхню кількість регулюють за допомогою вбивств. Хто ж ці тварини, чому вони появились на вулицях та чи несуть вони загрозу для людей?
Як безпритульні тварини появились на вулицях? Першою твариною, яку вдалось приручити людині ще 15 тисяч років тому, був вовк, одомашненим підвидом якого є собака. Одомашнення котів відбулось на 5 тисяч років пізніше.
Собаки допомагали людям у мисливстві та охороні помешкання, а коти – у боротьбі із гризунами. Ці тварини утримувались також для спілкування та отримання додаткових емоцій 4 і ставали повноправними членами сім’ї. Під впливом одомашнення, вони втратили частину з рис, притаманних їхнім диким родичам. Через це собаки та коти більше не могли вижити без людини, а люди стали відповідальними за їхню долю.
Водночас, попри повну залежність від людини, частина з собак та котів опинилися на вулицях. Так, дехто з людей відмовляється від тварин при переїзді у інші міста чи помешкання, залишаючи їх напризволяще. Інші ж сприймають тварин як розвагу, і коли милі кошенята та цуцики перетворюються у дорослих тварин, яких потрібно регулярно вигулювати, годувати та приділяти їм свій час, від них також відмовляються. Аналогічно люди позбуваються від непотрібного приплоду тварин. Як наслідок, безпритульні тварини появились на вулицях саме через відмову від них власників. Непотрібні нікому, ці тварини утворюють зграї та розмножуються, через що їхня кількість почала зростати.