а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Наші Публікації

im140724_1 Застосування Європейської конвенції з прав людини для захисту екологічних прав та довкілля

Посібник становить собою друге видання аналітичного огляду практики Європейського суду з прав людини у справах, що стосуються довкілля. Автори аналізують судові рішення за окремими статтями Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зміст яких ЄСПЛ креативно тлумачить задля поширення на ситуації, коли несприятливі фактори довкілля спричинили порушення конвенційних прав, чи коли такі права були…

im17062024_1 ВИКОРИСТАННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ СУДОВИХ МЕХАНІЗМІВ ВІДШКОДУВАННЯ З РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ШКОДИ, ЗАВДАНОЇ УКРАЇНСЬКОМУ ДОВКІЛЛЮ В РЕЗУЛЬТАТІ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

У посібнику «Використання національних судових механізмів відшкодування з Російської Федерації шкоди, завданої українському довкіллю в результаті збройної агресії» описано механізми притягнення Російської Федерації за шкоду, заподіяну природним ресурсам і довкіллю України.Розкрито шляхи створення спеціального міжнародного трибуналу на основі багатостороннього міжнародного договору України та держав-союзників, Міжнародного компенсаційного механізму для України. Цей посібник допоможе забезпечити правильність здійснення…

im30042024_2 МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗБИТКІВ ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ТА ЇХНІХ КОМПОНЕНТІВ

Висвітлено методику розрахунку екологічних збитків природних екосистем з урахуванням затрат на їх відновлення, що ґрунтується на оцінці підтримуючих та регулюючих екосистемних послуг. Така оцінка полягає у поетапному перерахунку показників біомаси (об’єму, запасів) через показники енергії, вартості умовного палива з урахуванням витрат на забезпечення трофічної, ґрунтотворної та кліматорегулюючої функцій екосистем. Наведено відповідні формули розрахунків залежно від…

im18042024_1 Зруйнована інфраструктура водопостачання та водовідведення на Сході та Півдні України

Ця публікація досліджує питання пошкодження російськими військами інфраструктури водопостачання та водовідведення східних та південних регіонів України, зокрема, прифронтових та тимчасово окупованих громад. Дослідження спрямоване на з’ясування обставин руйнування об’єктів водопостачання та водовідведення, огляд ситуації із питною водою в окремих громадах та виявлення потенційних екологічних загроз. Значна увага приділена тому, як громади намагаються зарадити кризі та…

im09032023_1 Перспективи відшкодування екологічної шкоди, спричиненої збройною агресією РФ в рамках міжнародних екологічних угод

Публікація присвячена питанню притягнення Російської Федерації до міжнародно–правової відповідальності за шкоду, спричинену довкіллю її агресією проти України. У публікації проаналізовано дев’ятнадцять багатосторонніх екологічних угод у сферах ядерної безпеки, захисту морського середовища та біорізноманіття, екологічної безпеки, прав людини і довкілля, а також у сфері військових злочинів і довкілля. За результатами дослідження автори дійшли висновку, що багатосторонні…

im26012023_1 Огляд підходів з оцінки екосистемних послуг через призму їхнього застосування для визначення збитків, завданих військовими діями рф на території України

Аналітичний документ знайомить з основними положеннями концепції екосистемних послуг, вказуючи на її актуальність на нинішньому етапі розвитку суспільства.В аналітичному документі наведено суть поняття «екосистемні послуги»,підходи до їхньої систематизації та визначення цінності, описано загальноприйняті методи оцінки економічної вартості екосистемних послуг та наявні обмеження у їхньому застосуванні..Розглянувши.основні.положення.концепції.екосистемних.послуг.через призму військових дій, окреслено можливості застосування екосистемного підходу у визначенні…

im301220221 ЖУРНАЛІСТСЬКІ ЕКОЛОГІЧНІ РОЗСЛІДУВАННЯ

Журналістські екологічні розслідування. / А. Сек [за ред.О. Кравченко]. Львів : Видавництво «Компанія “Манускрипт”»,2022. 32 с. Презентуємо посібник «Журналістські екологічні розслідування».У виданні розглядаються теми, як оптимально вибудувати свою роботу під час збору інформації в рамках проведення журналістського розслідування, як перевіряти інформацію (фактчекінг).Наведено приклади і кейси реалізованих розслідувань, в тому числі транскордонних за участі українських журналістів….

Історії успіху у захисті екологічних прав громадян

Річка Теребля несе сюди свої води з озера Синевир. Водночас, вони були вражені тим, наскільки такий чудовий куточок природи був забруднений усіляким непотребом. Річка Теребля, протікаючи через села,що вище по течії, забирає непотріб, який селяни часто просто кидають в річку таким чином тони сміття накопичуються у чудовій перлині природи. Цей дисонанс краси природи та огидності…

Запити на інформацію та звернення: що варто знати громадянам України

У цьому виданні — в поміч громадянам України — МБО «Екологія–Право–Людина» зібрала основну інформацію про органи у сфері охорони довкілля та дотичних сфер, куди громадяни можуть звертатись із запитами на інформацію та зі зверненнями, повноваження цих органів, викладено вимоги до оформлення запитів та звернень, а також наведено приклади таких документів із реального життя.

im31122022_1 2022 ПЕРЕМОЖНІ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ ГРОМАД ТА ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ І ВСЬОГО СВІТУ

Збірник включає історії успіху – переможні стратегії для громад та довкілля України і світу. До видання увійшли екологічні справи, ініційовані активістами та неурядовими організаціями у Австралії, Аргентині, Беліз, Індії, Канаді, Мексиці, Південній Африці,Уганді, Філіппінах, Чехії, Ямайці та в Україні. Увесь спектр екологічних баталій від боротьби маленької територіальної громади проти сміттєзвалища до протистояння екологічної організації, уряду…

Європейський зелений курс:що варто знати об’єднаним територіальним громадам

  В умовах завершення децентралізації в Україні не лише центральний уряд, але й кожна територіальна громада, формуючи та реалізуючи місцеву політику, повинна зважати на положення Європейського зеленого курсу.

im27122021_2 Захист захисників планети: як захистити себе та свою організацію від заходів впливу з боку опонентів: посібник

У світлі сучасних тенденцій посилення незаконного впливу на захисників довкілля у всьому світі посібник ставить собі за мету проінформувати екологічних активістів та природоохоронні організації про форми такого впливу та основні засоби захисту від нього. Посібник буде корисний будь-кому, хто веде активну природозахисну чи правозахисну діяльність, а також практикуючим правникам, викладачам та студентам, що цікавляться цією…

Cторінка 1 із 10