а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Дослідження ЕПЛ

Більшість заповідних територій в АТО пошкоджено війною

Починаючи з червня 2014 року, ЕПЛ веде моніторинг стану територій природно-заповідного фонду Донецької та Луганської областей у зв’язку з війною. Більшість перевірених фактів висвітлюються на сайті ЕПЛ у тематичних розділах новин1 та досліджень2. Експертами ЕПЛ було опубліковано понад 20 матеріалів у збірках наукових праць та тезах конференцій, що присвячені вивченню долі заповідних територій в роки…

Екологічна катастрофа в Криму: отруєне повітря

Останніми днями центральною екологічною темою в Україні стала техногенна катастрофа на північній околиці Кримського півострова. Як і у ситуації з непідконтрольними територіями на Донбасі, жодна громадська організація чи державні контролюючі органи України не мають можливості дістатися до місця подій та безпосередньо зібрати матеріал для аналізу. Відсутність достовірних фактів породила в інформаційному просторі багато повідомлень суперечливого,…

kata-more-3 19000 гектарів акваторії нацпарків обстріляють військові

З повідомлень державної установи «Держгідрографія» днями стало відомо, що кілька ділянок Чорного та Азовського морів тимчасово закриті для судноплавства через заходи з бойової підготовки Збройних сил України. Координати ділянок, які закриваються у військових цілях, оприлюднені на сайті установи1. Зокрема, з 1 червня закрита акваторія поблизу населених пунктів Широкине, Мелекіне та Білосарайська коса, а також на…

Генштаб розслідує законність обстрілів заповідника військовими

В Генеральному штабі України розпочате службове розслідування за фактом незаконного проведення військових навчань на території Чорноморського біосферного заповідника. Про це ЕПЛ повідомив у своєму листі Начальник Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України генерал-лейтенант М.І. Кравчук. Як ми повідомляли раніше, у грудні 2017 року, березні та травні 2018 року на території Чорноморського біосферного заповідника відбувались…

Керченський міст знищить Азовське море

Тема №1 в «Кримському питанні» протягом останніх двох років – будівництво мосту через Керченську протоку, що має на меті поєднати Росію із анексованим Кримським півостровом. Більшість дискусій навколо цього, безумовно важливого питання або обертаються навколо політичних наслідків, або ж – є перетягуванням канату «добудують – не добудують». Втім, політизація питання лише провокує дискусії та шум,…

01 ЕПЛ звернулось до Петра Порошенка з вимогою заборонити військовим розстрілювати заповідники

Всупереч стандартам НАТО, в Херсонській області відбувся обстріл Чорноморського біосферного заповідника, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Навчання відбулись при особистій присутності Президента України Петра Порошенка та Секретаря РНБО Олександра Турчинова. Точку ураження обрали на Херсонщині, в 120 кілометрах від місця залпу, що відбувався на Одещині. Розпізнати засекречене місце вибуху екологам ЕПЛ вдалось завдяки порівнянню космічних…

soils Життєво необхідні ресурси в зоні АТО небезпечні для життя та здоров’я.Частина 3: грунт

ЕПЛ продовжує слідкувати за останніми результатами моніторингу стану довкілля на Сході України. На жаль, такий моніторинг зараз залишається можливим тільки на звільненій території. За даними СЕС перевірки грунтів проводилися за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками. У Донецькій області питома вага проб, в яких виявлені відхилення від санітарних вимог за санітарно-хімічними показниками, у 2015 році склала 14,1…

fig24 Життєво необхідні ресурси в зоні АТО небезпечні для здоров’я та життя.Частина 2: повітря

Продовжуємо низку новин про останні дані моніторингу довкілля після війни на звільненій території України. Загалом державні органи вказують на зниження рівня забрудненості атмосферного повітря на сході України у 2015 році, порівняно із 2014 роком. За результатами моніторингу найбільш забруднене атмосферне повітря було зафіксовано в таких містах Донецької області: Красноармійськ, Маріуполь, Донецьк, Макіївка, Краматорськ, Слов’янськ, Дзержинськ,…

llustraciya Життєво необхідні ресурси в зоні АТО небезпечні для здоров’я та життя.

Частина 1: вода Експерти ЕПЛ занепокоєні погіршенням стану довкілля в зоні АТО. У результаті постійних обстрілів, пошкодження очисних споруд та недостатнього контролю в зоні бойових дій ресурси, необхідні для виживання мирного населення стають непридатними для споживання. Державними органами здійснюється моніторинг довкілля на звільненій території і наразі є його перші результати. Екоінспеція повідомила, що в усіх…

privatna1 Замість створення національного парку у прифронтовій зоні вирубають ліси

У 2010 році в Україні відбувся безпрецедентний випадок скасування національного природного парку. Шляхом прийняття протиправного судового рішення було скасовано Указ Президента України про створення національного природного парку «Сіверсько-Донецький» біля м.Кремінна, що був єдиним національним природним парком Луганщини. Цей парк був запланований науковцями ще у 1980-х роках. Створили лише в кінці 2009 року. Сьогодні триває робота…

foto3103 Агенти Путіна присвоїли розробку українcьких екологів

Дослідження наслідків для довкілля воєнних дій на Донбасі. Таке дослідження було проведене торік юристами та екологами ЕПЛ. І саме це дослідження видали за власний здобуток представники Адміністрації Президента Російської Федерації. У лютому 2016 року на території так званої «Донецької народної республіки» відбулась постановочна конференція, присвячена екологічним проблемам регіону. Більшість учасників конференції – маловідомі російські вчені,…

000 Територія АТО після завершення війни потребуватиме масштабної рекультивації

Вимушені обставини війни на сході України призводять до масштабного порушення ґрунтового покриву. І на природних ділянках, і на території сільськогосподарських земель, внаслідок розривів снарядів, проїзду важкої техніки та будівництва різноманітних укріплень та фортифікацій відбувається значне пошкодження ґрунту та рослинності. Наслідками порушень є ерозійні процеси та зниження родючості, забруднення ґрунту та ґрунтових вод, розповсюдження чужорідних рослин-інтродуцентів…

Cторінка 1 із 3