а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Дослідження ЕПЛ

Ні – новим греблям! Так – вільним річкам!

Протягом останніх років масове спорудження гідроелектростанцій перестало бути проблемою лише Карпатського регіону. Останні незарегульовані ділянки річок у всій країні опинилися під загрозою знищення внаслідок наявності планів будівництва малих ГЕС в Україні та каскаду великих ГЕС на Дністрі. Тому ми, організації, які займаються темою малих ГЕС протягом 6 останніх років, хочемо висловити нашу спільну позицію щодо…

image0115_01 Чому Україна платить власникам малих ГЕС більше, ніж Польща?

ЕПЛ вже неодноразово наголошувало, що малі ГЕС не є шляхом до здобуття енергонезалежності України, а є просто черговим бізнесом, що знищує довкілля. Черговим підтвердженням цього є опубліковані ДП «Енергоринок» дані щодо структури та обсягів функціонування ринку електроенергетики за 2016 рік. Зокрема, малі ГЕС у 2016 році виробили 0,13% всієї електроенергії, натомість частка у вартості складає…

image1312_1 Колишній директор національного парку «Гуцульщина» Василь Пророчук бреше з метою побудувати ГЕС в селі Зелене Верховинського району

Декілька тижнів тому всі мешканці села Зелене Верховинського району отримали дивний «подарунок» від ТОВ «Гідроенергобуд»- календар на 2017 рік з світлинами малої гідроелектростанції та буклет, де розписано про всі нібито переваги будівництва ГЕС для місцевих громад. Зокрема обіцяється «прийняти на роботу для обслуговування ГЕС 12-16 мешканців села Зелене». Це зроблено з метою отримати згоду громади…

naDnistri Екологи попереджають – жодні ГЕС на Дністрі недопустимі!

З засобів масової інформації МБО «Екологія-Право-Людина» та Дунайсько-Карпатська програма Всесвітнього фонду природи ( WWF) дізнались, що 27 листопада у Новодністровську відбулась нарада щодо підготовки проекту будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі. На ній представники ПАТ «Укргідроенерго» провели презентацію попередніх напрацювань та обговорили першочергові питання щодо підготовки проекту будівництва каскаду ГЕС на Верхньому Дністрі. Участь в…

Резолюція круглого столу : «Мала гідроенергетика: енергонезалежність чи знищення довкілля?», організований МБО «Екологія-Право-Людина» та Дунайсько-Карпатською програмою Всесвітнього фонду природи (WWF)

Вважати проблему будівництва та експлуатації малих ГЕС в Україні, такою що потребує негайного вирішення. На національному та обласному рівнях запровадити мораторій на будівництво та погодження документації для малих ГЕС на території Карпатського регіону до унормування питання захисту річок і розвитку гідроенергетики. Беручи до уваги те, що заходи з енергозбереження, на відміну від гідроенергетики, мають позитивні…

zusrtich140799 Знищена річка Шипіт взамін на 90 щомісячних гривень для кожної родини села Тур’я-Поляна

На початку липня цього року Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) організувала інформаційно-просвітницький тур Карпатським регіоном. Метою поїздки було підвищення екологічної свідомості громадян, збереження природної спадщини, екологічно збалансованого природокористування, охорони довкілля, проведення зустрічей з представниками місцевих громад, де екологи та юристи організації роз’яснювали екологічні права та способи їх захисту, розповідали про актуальні екологічні проблеми регіону та…

«Зелені» тарифи природі на лихо

Актуальним та активно обговорюваним питанням на даний час є будівництво малих ГЕС, зокрема у карпатських регіонах – Закарпатській (до 330 споруд), Івано-Франківській (50-150), Львівській (до 20) областях. Зведення ГЕС не є новим явищем для України, адже існувало воно ще у 50-60 роках 20 століття. Втім досьогодні збереглося 48 малих гідроелектростанцій, більшість яких вимагає реконструкції. Серед…

Спільна позиція регіональних НУО стосовно розвитку гідроенергетики в альпійському,карпатському,дунайському та зах-балканському регіона

Хоча гідроенергетика є відновлюваним джерелом енергії з невеликими викидами вуглецю в атмосферу, її роль в досягненні Європою пом’якшення наслідків зміни клімату є обмеженою. Крім того, гідроелектростанції мають негативний вплив на водні екосистеми та їхні послуги на місцевому рівні та на рівні річкових басейнів, а ділянки річок та заплави, які мають високу екологічну цілісність, стали рідкістю…

Cторінка 1 із 1