а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Дослідження ЕПЛ

svyd_1 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення про охорону річки Тиси та її приток

Гірський масив Свидовець, розташований на Закарпатті є важливою природною територією Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є важливим завданням для забезпечення екологічної рівноваги та збереження біорізноманіття регіону. Проєктована діяльність із зведення туристичного комплексу «Свидовець» є неприпустимою на цій території, вона може завдати значної шкоди та знищити природні комплекси Свидовецького масиву та верхів’їв…

svyd_0 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення про охорону пралісів

Гірський масив Свидовець, розташований на Закарпатті є важливою природною територією Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є важливим завданням для забезпечення екологічної рівноваги та збереження біорізноманіття регіону. Західна частина Свидовецького хребта входить до території Карпатського біосферного заповідника. Зведення туристичного комплексу «Свидовець» може призвести до негативного впливу на природні комплекси біосферного заповідника, зокрема…

vidp2902 Рік Свидовця. Свидовецький гірський масив та законодавчі положення про відповідальність за знищення рослин, тварин, занесених до Червоної книги України

Свидовець – це один з найбільш масивних та підвищених гірських хребтів Українських Карпат. Вкритий альпійськими луками, пралісами на схилах, у рельєфі відомий своїми каровими долинами та озерами зі сніжниками. Одна з найцінніших природних територій, місце зростання червонокнижних едельвейсів, прихисток для диких тварин, частина екомережі Карпатського регіону, екосистеми якого потребують захисту та збереження. Захист Свидовця, є…

im23082023_1 Лісові пожежі внаслідок російського вторгнення та перспективи повоєнного відновлення українських лісів

Повномасштабна збройна агресія російської федерації проти України, яка триває з 24 лютого 2022 року, призвела не тільки до численних жертв серед мирного населення і сил оборони України та масштабного руйнування об’єктів інфраструктури всіх видів. Війна також завдала великої за обсягами та довготривалої шкоди нашому навколишньому природному середовищу, зокрема лісовим екосистемам. Найбільшої шкоди лісовим екосистемам завдало…

20230630_171356 Затоки Каховського водосховища після катастрофи. Тиха смерть тисяч живих істот

Наслідки підриву Каховської ГЕС для екосистем півдня України Крокуючи по дну колишнього водосховища ми бачили тисячі мушель від загиблих молюсків. Вони були усюди розкидані, серед них лежали висохлі скелети раків, інколи траплялися рештки риби. В залишкових озерах квакали жаби, напевно вони скоро помруть, бо їхня калюжа безжально скорочується кожного дня. А в мулі чітко видно…

direct_1005 Рішення Суду Європейського Союзу від 2 березня 2023 року за позовом Європейської комісії проти Республіки Польща: основні положення

Рішення Суду Європейського Союзу від 2 березня 2023 року за позовом Європейської комісії проти Республіки Польща1: основні положення 2 березня 2023 року Суд Європейського Союзу (далі – Суд ЄС) виніс рішення у справі C‑432/21 за позовом Європейської комісії (далі – Єврокомісія) проти Республіки Польщі (далі – Польща). У даній справі розглядались питання невиконання Польщею своїх…

im04052023_2 Збереження територій NATURA-2000 з досвіду Польщі

  28 квітня відбулася зустріч спеціалістів польської природоохоронної організації Fundacja Frank Bold1 з представниками ЕПЛ. Юристи організації розповіли про систему управління та законодавчу базу мережі NATURA-2000, а також різні геоінформаційні бази даних. На сайті Генеральної дирекції з охорони довкілля наявний спеціальний геопортал з інформацією про природоохоронні території https://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/ На ньому можна побачити дані про всі…

img_1092 Збереження територій NATURA-2000 з досвіду Чехії

У кінці квітня відбулася зустріч фахівців Міністерства довкілля та Агентства охорони природи та ландшафтів Чехії з представниками ЕПЛ. Під час цих зустрічей ми обговорили Закон про відновлення природи (Nature Restoration Law1), який є першим всеохоплюючим законом з цього напрямку на всьому континенті. За словами спеціалістів Європейської комісії, це ключовий елемент Стратегії ЄС щодо збереження біорізноманіття,…

cherp0604 Війна не привід порушувати конвенцію Еспо та нищити довкілля

З 2004 року Україна має проблеми на міжнародному рівні через невиконання вимог конвенції Еспо1 у зв’язку із будівництвом каналу Дунай-Чорне море через гирло Бистре. Майже 20 років назад покійний Міністр транспорту Г. Кирпа вирішив побудувати канал Дунай-Чорне море через заповідну зону Дунайського біосферного заповідника – гирло Бистре і проігнорував вимоги конвенції Еспо про необхідність проведення…

im06032023_1 Чи будуть збережені заповідні території на кордоні з ворожими державами: погляд крізь призму міжнародного законодавства

  В річницю російського повномасштабного вторгнення, Верховна Рада України ухвалила в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту державного кордону України». Відповідно до якого, частинам Державної прикордонної служби України (ДПСУ) буде надано в постійне користування земельні ділянки шириною до двох кілометрів уздовж лінії державного кордону з республікою білорусь і…

im02112022_1 Кінбурнська коса у вогні

Кінбурнська коса, на якій розташовані унікальні природні комплекси нижньодніпровських пісків, перебуває під російською окупацією з кінця лютого – початку березня 2002 року. На цій території, що омивається водами Чорного моря, Дніпрово-Бузького лиману та Ягорлицької затоки, збереглися цілинні ділянки піщаного степу, реліктові ліси, плавні та водно-болотні угіддя, прісні та солоні озера, солонці та солончаки, природні нерестовища….

ks_11310 Забудова загрожує унікальній природі Кінбурнської коси

23.06.2021 на сайті Очаківської міськради було опубліковане повідомлення про початок обговорення генеральних планів сіл Василівка, Покровка, Покровське, розроблені на підставі рішення Очаківської міської ради №27 від «09» квітня 2021 року «Про розробку генеральних планів Очаківської міської територіальної громади Миколаївської області: с. Покровка, с. Покровське, с. Василівка». Власне, проєктами це було складно назвати – в громадський…

Cторінка 1 із 10