Представники держав і наукового товариства зібралися для затвердження звіту із оцінки наслідків зміни клімату.
25 березня, в Йокогамі, Японія представники держав і наукового товариства відкрили робочу сесію Міжурядової групи експертів зі зміни клімату ( МГЕЗК) для затвердження звіту, в якому буде представлена оцінка наслідків змін клімату для людини і екосистем, запропоновано заходи адаптації та взаємодії в умовах зміни клімату, а також прогнози на майбутнє.
Ця зустріч – підсумкова за чотири роки роботи декількох сотень експертів, на добровільних підставах, які присвятили свій час і сили з метою зробити всебічну оцінку наслідків зміни клімату. Учасники зустрічі затвердять Положення для осіб, що приймають рішення в державах, вичитуючи і перевіряючи їх рядок за рядком.
Крім того, на зустрічі буде затверджена повна версія звіту, яка, крім Положень, включає Технічні рекомендації і 30 параграфів тексту звіту в двох томах.
Матеріал, складений Другий робочою групою, присвячений оцінці наслідків, уразливості і можливостей адаптації. Це друга з чотирьох частин загальної оцінки. Перша частина, підготовлена Першої робочою групою у вересні 2013 р., була присвячена розгляду зміни клімату з точки зору фізики. У квітні 2014 вийде третя частина, яку готує Третя робоча група про пом’якшення наслідків цих змін.
” Автори Другий робочої групи вивчили сотні документів, перш ніж скласти остаточний звіт про стан наших знань, що стосуються наслідків зміни клімату, вразливості і можливостей. Сотні добровольців, серед яких і експерти, які входять до Робочої групи, підійшли до роботи з повною відповідальністю і віддачею” , – говорить Висунуто Баррос, співголова Другий робочої групи.
Зустріч проходить з 25 по 29 березня 2014р. за підтримки уряду Японії. 31 березня, в понеділок, будуть представлені Положення для осіб, уповноважених приймати рішення, а також витяги з тексту звіту, повний текст якого буде опубліковано через кілька місяців у двох томах. Перший том присвячений оцінці по секторах, другий – по регіонах світу .
“Цей звіт представив наслідки кліматичних змін, з якими ми вже маємо справу, а також ризики, з якими нам доведеться зіткнутися в майбутньому. У звіті містяться дані по всіх регіонах світу і декількох секторах від стану океанів до безпеки людей. Звіт створений з метою зрозуміти, які завдання стоять перед нами, і визначити найбільш ефективні дії, які ми повинні зробити “, – говорить Кріс Фелд , другий співголова другий робочої групи.
З моменту свого створення в 1988 р. МГЕЗК опублікувала вже чотири таких звіту. У порівнянні з попередніми, п’ята оцінка була зроблена з урахуванням більш широкої бази наукових даних, технічних документів, соціально- економічних оцінок, що дозволило створити всеосяжний матеріал, що включає кілька тем і охоплює різні сектори.
За матеріалами Секретаріату МГЕЗК
http://www.ipcc.ch/pdf/press/140325_WGII_press_release.pdf