Сьогодні, 2 лютого 2017 року, учасники міжнародного семінару з питань охорони природи у Східній Європі та Центральній Азії, що протягом цього тижня триває в Анталії (Туреччина), присвятили обговоренню схеми причинно-наслідкових зв’язків проблеми впливу військових дій на Донбасі на заповідні території.
Семінар «CapacitydevelopmentandwritingworkshopforIPBESexpertsfromCentralEurope (CE), EasternEurope (EE) andCentralAsia (CA)» організований міжурядовою експертною групою IPBES, з метою підготовки оцінки стану біорізноманіття та вигод, яківоно вносить врозвитоксуспільства в Центральній та східній Європі та центральній Азії. Більшість учасників заходу делеговані урядами з метою підготовки оцінки.
Однією з найбільш цікавих для євразійського експертного середовища стала тема впливу російського військового вторгнення на Донбас та його екологічних наслідків. Учасники семінару схвильовані ситуацією в Україні та налаштовані залучати експертів з країн ЄС до вивчення наслідків війни в Україні для довкілля. Дослідити наслідки збройного вторгнення російських військ зголосились і свідомі російські експерти.
Причиною обрання такого акценту для підготовки міжнародної оцінки є дослідження ЕПЛ щодо екологічного впливу російського військового вторгнення на довкілля.
Окремим акцентом міжнародної оцінки стануть дії Міноборони України, що призвели до пошкодження території національних парків «Олешківські піски», «Меотида», заказника «Тарутинський степ» та інших.