На бельгійському заводі ВЕВАТ про батарейки знають все, адже до них на сортування попадають використані батареї та батарейки, промислові та автомобільні. Ця неприбуткова організація була заснована у 1995 великими виробниками батарейок, такими як Varta, Panasonic, Duracell. Вона має на меті втілювати концепцію розширеної відповідальності виробника щодо поводження із відходам батарейок та батарей. Для цього по всій Бельгії встановлено 24 тисячі пунктів збору батарейок, що дозволило досягнути 90% ефективності у зборі наявних відходів батарейок. Відстань між найближчими пунктами збору батарейок не перевищує 400 м, а на 500 жителів Бельгії припадає по 1 контейнеру для батарейок.
А обсяги зібраних відходів батарей та батарейок є значними, беручи до уваги, що лише у 2018 році в Бельгії було продано споживачам 233 мільйони батарейок. За 2018 рік у Бельгії було зібрано 3 208 т використаних батарейок, відсоток зібраних батарейок збільшився до 61,6%, порівняно з 60,6% у 2017 році.
Завод має найсучасніше обладнання для сортування зібраних та використаних батарей та батарейок, після чого відсортовані елементи живлення відправляються на спеціалізовані підприємства, які займаютсья переробкою тих чи інших видів елементів живлення. За рік відсортовується 3.300 тонн батарейок і точність сортування становить більше 99 %. Процес сортування батарейок складається з комбінації ручного, механічного та електронного сортування. Перед сортуванням з контейнерів вилучаються всі інші відходи: пластик, папір, пакети, тощо.
Завод обслуговує провідні європейські організації з збору акумуляторів, переробників та виробників. Деякі компоненти батарейок можуть повторно використовуватися виробниками аналогічних батарейок. Таким чином реалізовується концепція економіки замкнутого циклу, яка передбачає якнайдовший обіг товарів та сировини, із збереженням їхньої якості.
Компанія активно співрацює зі школами. Більш як 6 тисяч шкіл бере участь у програмі співпраці. За кожен зданий кілограм батарейок школи отримують бали, які потім можуть використати на покупки в інтернет-магазині Бебат. Крім того, учні відвідують сортувальний центр, отримують практичні знання щодо небезпеки потрапляння батарейок у довкілля та важливості їх сортування.
Окрім Бельгії, завод також отримує несортовані елементи живлення з інших країн, і потенційно зацікавлений в поширенні мережі збору батарейок та батарей на більшу кількість країн.
За більш детальнішою інформацією прошу звертатися:
О.Мелень-Забрамна, тел. 032 2257682