Прес-реліз
Саме такий висновок можна зробити після прес-конференції «Правда та не правда про вирубки лісу», яка відбулася 8 листопада у Закарпатському прес-центрі за адресою м. Ужгород, вул. Жупанатська, 15/4.
8 листопада 2016 року після двічі зміни місця її проведення, все таки відбулася прес-конференція, на якій були озвучені факти, які були встановлені екологом ЕПЛ Петром Тєстовим під час вивчення існуючої ситуації з управління та охорони лісами.
Петро Тєстов наголосив, що уряд лише імітує наведення порядку в лісовій галузі і свідомо поширює неправдиву інформацію про «сотні гектар незаконних рубок в Закарпатті виявлені інтерактивною картою рубки лісів». Хоча давно вже існує аналогічна безкоштовна система GlobalForestWatсh і результати роботи якої показали, що за допомогою аналізу супутникових знімків в принципі неможливо виявити законність рубок. І такі дії керівництва Держлісагенства та Мінагрополітики можуть свідчити або про їх повну непрофесійність, або про свідому дискредитацію державного управління в лісовій сфері для подальшої приватизації лісів.
Софія Шутяк, юрист ЕПЛ, розповіла про правові колізії, які спричиняють існуючу ситуацію із «контрабандним лісом», незаконними рубками та використання лісових земель не за цільовим призначенням та як їх виправити.
Після прес конференції відбувся тренінг, на якому активна громадськість здобула практичні навики, як аналізувати закон, на що звертати увагу під час розмови із правоохоронними органами, як фіксувати правильно порушення, методи законної протидії незаконним рубкам.
Всі учасники тренінгу отримали інструкцію із 5 кроків громадського активіста на захист лісів України та взірці процесуальних документів.
Варто відмітити, що актуальність тренінгу відзначили представники WWF, які наголосили на тому, що тренінг узгоджується із їх роботою у рамках проекту «Лісова варта», доповнює його практичною та прикладною інформацією.
«Якщо громадськість буде системо працювати над цієї темою, разом ми зможемо сформувати критичну масу підготовлених активістів, які зможуть реально впливати на покращення ситуації із управлінням лісовою галуззю»,- наголосили експерти.
****************************************************************************************************************
Прес-конференція і тренінг проводилися за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».МФ «Відродження» є однією з найбільших благодійних фундацій в України, заснований фінансистом і філантропом Джорджем Соросом. Місія фонду – розвивати відкрите суспільство в Україні на основі демократичних цінностей. http://www.irf.ua/
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» – це правозахисна організація, яка з 1994 року відстоює екологічні права, здійснює діяльність в сфері охорони довкілля, підтримання, відновлення та покращення його стану; та надає правову допомогу в захисті інших, насамперед дотичних до екологічних прав людини. http://www.epl.org.ua/