а/с 316, м. Львів, 79000

+380 32 225 76 82

office@epl.org.ua

Новини

imag020719_2 Чому ЛМР та перевізникам не вигідне сортування та зменшення об’ємів львівського сміття?

фото із сайту: https://tsn.ua/ukrayina/lviv-pochnut-ochischuvati-vid-smittya-z-chetverga-949445.html Червневі ініціативи ЛМР в сфері врегулювання питання поводження з відходами у місті принесли багато запитань та знеохочення, і наштовхують на невтішні думки про неєвропейське майбутнє сфери поводження з відходами у місті Львові. Так, виконком ЛМР 21 червня 2019 року затвердив норми надання послуг з вивезення побутових відходів у м.Львові на 2019-2023…

img_3454 Прихильникам сміттєспалювальних заводів присвячується. Сміттєспалювальний завод: бути чи не бути?

У рамках навчального туру представники МБО «Екологія-Право-Людина» та ГО «Екологічні ініціативи» відвідали сміттєспалювальний завод Bruxelles-Energie (Брюссель, Бельгія). Детальне вивчення технології спалювання відходів, системи моніторингу та контролю викидів в атмосферне повітря остаточно переконали нас, що всі ініціативи будівництва сміттєспалювальних заводів в Україні є такими, що суперечать концепції циркулярної економіки і заслуговують на увагу в останню чергу….

im30052019_4 Завод BEBAT – батареї та батарейки в надійному місці

На бельгійському заводі ВЕВАТ про батарейки знають все, адже до них на сортування попадають використані батареї та батарейки, промислові та автомобільні. Ця неприбуткова організація була заснована у 1995 великими виробниками батарейок, такими як Varta, Panasonic, Duracell. Вона має на меті втілювати концепцію розширеної відповідальності виробника щодо поводження із відходам батарейок та батарей. Для цього по…

EU Green Week: досвід європейських країн у сфері поводження з відходами

15-17 травня 2019 року У Брюсселі пройшла конференція в рамках EU Green Week, присвячена питанням вирішення проблем у сфері охорони довкілля та забезпечення якісної імплементації екологічного законодавства. Однією з тем заходу було питання, з яким зустрічається кожен у повсякденні, – поводження з відходами. Досвід країн у сфері сортування відходів Сортування- те, з чого починається переробка…

imag1712_12 П’ять сходинок управління відходами.Четверта сходинка: утилізація відходів із відновленням енергії

Ми продовжуємо розповідати про європейські підходи до управління відходами, які незабаром повинні запрацювати в Україні. Практика Євросоюзу Основні кроки в порядку їхньої пріоритетності та безпечності для довкілля відображені в ієрархії із запобігання утворенню відходів та управління ними, що містяться в Директиві ЄС про відходи1 від 19 листопада 2008 р., яка виглядає так: Запобігання. Підготовка до…

imag1211_4 5 сходинок управління відходами. 2 сходинка: повторне використання відходів

Ми продовжуємо розповідати про європейські підходи до управління відходами застосовуються, які незабаром повинні запрацювати в Україні. Практика Євросоюзу Основні кроки в порядку їхньої бажаності та безпечності для довкілля відображені в ієрархії поводження з відходами, що містяться в Директиві ЄС про відходи від 19 листопада 2008 р. Вона виглядає так: Запобігання. Підготовка до повторного використання. Переробка….

ff ЕПЛ навчала ОТГ розробляти моделі управління відходами відповідно до європейськиx вимог

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) провела тренінги для об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Волинської та Кіровоградської областей. На заходах ЕПЛ надала рекомендації ОТГ щодо розроблення моделі управління відходами на місцевому рівні. Тренінги проводилися в рамках проекту «Просування реформи системи поводження з відходами на регіональному рівні в Україні», який реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки…

imag0511_1 5 сходинок управління відходами. 1 сходинка: попередження утворення відходів

Чи відомо вам, які підходи до управління відходами застосовуються в Європейському Союзі, й які незабаром повинні запрацювати в Україні? Практика Євросоюзу Основні кроки в порядку їхньої бажаності та безпечності для довкілля відображені в ієрархії поводження з відходами, що містяться в Директиві ЄС про відходи від 19 листопада 2008 р. Вона виглядає так: Запобігання. Підготовка до…

Європарламент проголосував за заборону використання одноразового пластику

24 жовтня 2018 року Європарламент підтримав пропозицію Європейської комісії щодо заборони використання одноразового пластику. Зокрема, у Європі заборонено буде використовувати пластикові палички для розмішування напоїв, одноразовий посуд, столові прибори, соломинки для напоїв, пластикові ватні палички, пластикові палички для повітряних кульок, http://www.europarl.europa.eu/news/en/press–room/20181018IPR16524/plastic–oceans–meps–back–eu–ban–on–throwaway–plastics–by-2021 Нагадаємо, що з 1 жовтня цього року у Грузії заборонено виробництво, імпорт і реалізацію…

imag1610_12 Міністерство закордонних справ Республіки Польща сприятиме розробленню регіональних планів управління відходами в Україні

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) спільно з громадською організацією «Екологічні ініціативи» реалізовує проект «Просування реформи системи поводження з відходами на регіональному рівні в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках співпраці для розвитку. У рамках проекту проведено 2 семінари у Львові та Києві для представників департаментів екології та природних ресурсів, а також…

Чи впорається українська феміда з проблемою безконтрольного використання пестицидів?

Київський апеляційний адміністративний суд України задовільнив апеляційну скаргу Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) та постановив, що справу щодо неконтрольованого використання пестицидів все ж треба слухати по суті, а не закривати з формальних підстав. З повним текстом судового рішення можна ознайомитись за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76001607. Новий судовий розгляд справи у першій інстанції призначено на 3 жовтня 2018…

imag070918_1 Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» закликає не спалювати суху рослинність та відходи

Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) закликає не спалювати суху рослинність, а робити з неї компост та удобрювати присадибні ділянки. Побутові ж відходи (ПЕТ пляшки, пластик, поліетилен, папір, картон) необхідно роздільно сортувати, ресурсоцінні компоненти передавати до пунктів збору, решту відходів захоронювати на полігонах. Якщо ж пунктів роздільного збору відходів не організовано, особливо у сільських населених пунктах,…

Cторінка 1 із 3