фото із сайту: https://tsn.ua/ukrayina/lviv-pochnut-ochischuvati-vid-smittya-z-chetverga-949445.html Червневі ініціативи ЛМР в сфері врегулювання питання поводження з відходами у місті принесли багато запитань та знеохочення, і наштовхують на невтішні думки про неєвропейське майбутнє сфери поводження з відходами у місті Львові. Так, виконком ЛМР 21 червня 2019 року затвердив норми надання послуг з вивезення побутових відходів у м.Львові на 2019-2023…
У рамках навчального туру представники МБО «Екологія-Право-Людина» та ГО «Екологічні ініціативи» відвідали сміттєспалювальний завод Bruxelles-Energie (Брюссель, Бельгія). Детальне вивчення технології спалювання відходів, системи моніторингу та контролю викидів в атмосферне повітря остаточно переконали нас, що всі ініціативи будівництва сміттєспалювальних заводів в Україні є такими, що суперечать концепції циркулярної економіки і заслуговують на увагу в останню чергу….
На бельгійському заводі ВЕВАТ про батарейки знають все, адже до них на сортування попадають використані батареї та батарейки, промислові та автомобільні. Ця неприбуткова організація була заснована у 1995 великими виробниками батарейок, такими як Varta, Panasonic, Duracell. Вона має на меті втілювати концепцію розширеної відповідальності виробника щодо поводження із відходам батарейок та батарей. Для цього по…
15-17 травня 2019 року У Брюсселі пройшла конференція в рамках EU Green Week, присвячена питанням вирішення проблем у сфері охорони довкілля та забезпечення якісної імплементації екологічного законодавства. Однією з тем заходу було питання, з яким зустрічається кожен у повсякденні, – поводження з відходами. Досвід країн у сфері сортування відходів Сортування- те, з чого починається переробка…
Ми продовжуємо розповідати про європейські підходи до управління відходами, які незабаром повинні запрацювати в Україні. Практика Євросоюзу Основні кроки в порядку їхньої пріоритетності та безпечності для довкілля відображені в ієрархії із запобігання утворенню відходів та управління ними, що містяться в Директиві ЄС про відходи1 від 19 листопада 2008 р., яка виглядає так: Запобігання. Підготовка до…
Ми продовжуємо розповідати про європейські підходи до управління відходами застосовуються, які незабаром повинні запрацювати в Україні. Практика Євросоюзу Основні кроки в порядку їхньої бажаності та безпечності для довкілля відображені в ієрархії поводження з відходами, що містяться в Директиві ЄС про відходи від 19 листопада 2008 р. Вона виглядає так: Запобігання. Підготовка до повторного використання. Переробка….
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) провела тренінги для об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Волинської та Кіровоградської областей. На заходах ЕПЛ надала рекомендації ОТГ щодо розроблення моделі управління відходами на місцевому рівні. Тренінги проводилися в рамках проекту «Просування реформи системи поводження з відходами на регіональному рівні в Україні», який реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки…
Чи відомо вам, які підходи до управління відходами застосовуються в Європейському Союзі, й які незабаром повинні запрацювати в Україні? Практика Євросоюзу Основні кроки в порядку їхньої бажаності та безпечності для довкілля відображені в ієрархії поводження з відходами, що містяться в Директиві ЄС про відходи від 19 листопада 2008 р. Вона виглядає так: Запобігання. Підготовка до…
24 жовтня 2018 року Європарламент підтримав пропозицію Європейської комісії щодо заборони використання одноразового пластику. Зокрема, у Європі заборонено буде використовувати пластикові палички для розмішування напоїв, одноразовий посуд, столові прибори, соломинки для напоїв, пластикові ватні палички, пластикові палички для повітряних кульок, http://www.europarl.europa.eu/news/en/press–room/20181018IPR16524/plastic–oceans–meps–back–eu–ban–on–throwaway–plastics–by-2021 Нагадаємо, що з 1 жовтня цього року у Грузії заборонено виробництво, імпорт і реалізацію…
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) спільно з громадською організацією «Екологічні ініціативи» реалізовує проект «Просування реформи системи поводження з відходами на регіональному рівні в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках співпраці для розвитку. У рамках проекту проведено 2 семінари у Львові та Києві для представників департаментів екології та природних ресурсів, а також…
Київський апеляційний адміністративний суд України задовільнив апеляційну скаргу Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) та постановив, що справу щодо неконтрольованого використання пестицидів все ж треба слухати по суті, а не закривати з формальних підстав. З повним текстом судового рішення можна ознайомитись за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76001607. Новий судовий розгляд справи у першій інстанції призначено на 3 жовтня 2018…
Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) закликає не спалювати суху рослинність, а робити з неї компост та удобрювати присадибні ділянки. Побутові ж відходи (ПЕТ пляшки, пластик, поліетилен, папір, картон) необхідно роздільно сортувати, ресурсоцінні компоненти передавати до пунктів збору, решту відходів захоронювати на полігонах. Якщо ж пунктів роздільного збору відходів не організовано, особливо у сільських населених пунктах,…