12 січня 2016 року Міністр аграрної політики заявив, що для покращення результатів Мінагрополітики, слід будувати нові зрошувальні системи на півдні України.
На жаль, міністр не є оригінальним у своєму рішенні.
У 80-х роках минулого століття радянська Україна будувала на півдні України Дунай-Дністровську зрошувальну систему (надалі ДДЗС), яка мала зробити південь України зеленим та продуктивним. На жаль, тодішня влада не знала про існування Водної рамкової директиви та її головного підходу до води за принципом її кількості та якості. Замало побудувати зрошувальні системи. Важливо їх наповнити водою доброї якості, яка не буде руйнувати ґрунти та сприяти росту сільгоспкультур.
Такої води на півдні України є вкрай не достатньо.
Дунай-Дністровська зрошувальна система брала воду з гирл Дунаю та Дністра. Вода, яка перемішана із морською водою, має високу мінералізацію, сприяє засоленню ґрунтів і не покращує врожайність. Тому з 90-х років ДДЗС не працює. Труби викопуються і розкрадаються невідомими особами.
Оголошуючи таке рішення, Мінагрополітики розписується у своїй некомпетентності та бажанні, очевидно, «спожити» побільше коштів на будівництво меліоративних систем у радянському стилі, які не покращать стан із зрошуваністю півдня України.
*************************************************************************************************************************************
Для довідки
Державна водна агенція є центральним органом виконавчої влади, який працює у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.
Таким чином, питання гідротехнічної меліорації земель є функцією Держводгоспу і повинне керуватися Мінприроди, яке відповідальне за розвиток водного господарства і меліорації земель, геологічного вивчення та раціонального використання надр, а також у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів.